תחזית ענף הרכב ל-2016:                                       הבאה נשב על המרפסת ונספור מצלמות מהירות

מספר מצלמות האכיפה בכבישים יגיע לשיא;  מערכות למניעת תאונות יהיו נפוצות יותר;  תחזיות לשנת 2016 בכבישי ישראל

 

השנה היוצאת היתה שנת שיא. בחודש הבא כשיפורסמו נתוני דצמבר נוכל לסכם את השנה היוצאת במספרים. אבל לפי כל ההערכות, מספר מסירות הרכב בשנת 2015 כולה יעמוד על יותר מ־250 אלף מכוניות חדשות.

 

גם 2016  - צפויה להיות שנת שיא לענף הרכב הישראלי. במקביל צפוי הענף לעבור לא מעט שינויים. חלקם ייטיבו עם הנהגים. חלקם פחות.

 

 

יותר מצלמות

בנתיבי תחבורה ציבורית מחוץ לערים ובתוכן

 

מצלמות מהירות, מצלמות אכיפת נסיעה בנתיב ציבורי ומצלמות אכיפה על נסיעה במרחב העירוני הגיעו למספרי שיא ב־2015. בשנה הבאה הנהג הישראלי עתיד להצטלם הרבה יותר. ראשית, משרד התחבורה מתעתד להרחיב את רשת המצלמות שמתעדות רכבים פרטיים שנוסעים בנתיבי תחבורה ציבורית. כבר בחודשים הקרובים מתוכננת פריסה של מצלמות בנתיבים ציבוריים נוספים, בין היתר בכביש 431.

 

גם מספר מצלמות האכיפה ברחובות תל אביב צפוי לגדול דרסטית כחלק מהשלב הבא של מערך אכיפת התנועה של העירייה. עיריית תל אביב פרסמה לאחרונה מכרז לפריסת 150 מצלמות אכיפה על נסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית וחניה. לפי גורמים בעירייה, רוב המצלמות יותקנו כבר ב־2016.

 

ביולי אישרה הכנסת לרשויות מקומיות להציב בשטחן מצלמות שיתעדו עבירות על חוק הנסיעה בנתיב תחבורה ציבורית. ככל הנראה, כבר בשנה הבאה יוכל המשרד לביטחון פנים להעניק לרשויות המקומיות סמכויות לאכוף חוקי תנועה נוספים. ההכנסות מהרחבת האכיפה יוזרמו לקרנות מיוחדות שישמשו את הרשויות לפיתוח תשתיות תנועה.

 

מעבר לכך, משרד התחבורה החל השנה בפרויקט להתקנת מצלמות מהירות שישמשו גם לאכיפת האיסור על נסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית באיילון. במשטרת התנועה אומרים שפריסת המצלמות האלה תימשך גם ב־2016.