לחברינו היקרים

  

   החג הבא עלינו לטובה ואיתו הטיולים, החופשים והסכנות,  
                        להלן כמה עצות שיועילו לכם לעבור את החג בשלום                       

                                    יש לדאוג שכולם חגורים ורתומים ברכב לפני נסיעה                                                             

עדיף לסיים אותו שלמים ובריאים  

 

 .קחו בחשבון – הכבישים עמוסים ו"מעצבנים" – יש לדאוג מראש לעיסוק לילדים  בזמן שהם במכונית.
 
2 זמן הנסיעה עלול להתארך והמסעדות .. מלאות, קחו אוכל ושתייה קלה למקרי חירום שנתקעתם בדרך,עצרו רק במקום בטוח ,הימנעו מעצירה בשול הדרך . 
 
3.כשהילדים מאחור משתעממים או לחילופין רבים, האינסטינקט יהיה להסתובב אליהם ולפתור את הטעון פתרון, זכרו, כשאתם מסתובבים – המכונית ממשיכה ונוסעת, לפני שאתם מורידים את העיניים מהכביש, ושמרו יותר מרחק בטחון מהרכב שלפניכם + האטו המהירות.
 
4.ככל שמשעמם יותר וארוך יותר, הנטייה היא לוותר על חגורות בטיחות, בעיקר מאחור..אין לוותר על החגורה, גם תאונה במהירות 35 קמ"ש עלולה להיות קטלנית! אנחנו לא רוצים תאונה עם נפגעים מבני משפחתנו, על המצפון, סוף מעשה במחשבה תחילה, לפני שאתם מוותרים על בטיחות, שאלו עצמכם מה עלול להיות המחיר..
 
5. ככל שהכביש עמוס, הנטייה היא לשמור פחות מרחק מהרכב שלפנים, טעות חמורה משום שכל בלימת חירום תביא לתאונת.. שרשרת, אחד לא מספיק לבלום וכך גם זה שאחיו וחוזר חלילה, בכביש עמוס, שמרו יותר מרחק וקחו  נשימה עמוקה, 2 שניות יותר = 50% פחות סיכוי להיפגש בתאונה.

 

 6. זכרו: כשהרכב עמוס לעייפה, ילדים, משפחה ותא מטען מלא ציוד, ההיגוי נפגע משום שרוב משקל הרכב מרוכז בחלקו האחורי, קחו זאת בחשבון והאטו את המכונית מעט בסיבובים.
 
7.ואם עניינו במשקל יתר: גם מרחק העצירה מתארך וגם זאת כדאי לקחת בחשבון, קצת יותר לאט – קצת יותר מרווח מלפנים.
 
8.נכון שנורא מעצבן כשאנשים חונים במקומות שמפריעים לכם, קחו זאת בחשבון והקפידו לחנות כך שלא תפריעו לתנועה הסדירה, כן – גם אם זה אומר ללכת עוד 100 מטרים, לא יזיק לעיכול ארוחות החג..
 
9. - תרבות "הלכלוך": להשאיר לכלוך בשטח זה כמו ללכלך את הבית.. של כולנו. אין חינוך מלבד דוגמה אישית, מה שילדיכם יראו אתכם עושים – זה מה שהם יעשו וילמדו את ילדיהם. בואו  נקדים כל פעולה במחשבה תחילה- שימרו על הניקיון, למענכם, למען ילדכם ולמען כולנו.
10. ואחרון חביב-  היסח הדעת בזמן נהיגה הימנעו מסמוס ודיבור בנייד בזמן נהיגה ,בכל עצירה הביטו במראה הפנמית על הרכב שמגיע מאחור .

                                                           סעו בזהירות – חופשה נעימה

 

 

 

                חג פסח כשר ושמח!