רשות המסים והמשטרה

     חשפו רשת לזיוף חשבוניות פיקטיביות               

      במאות מיליוני שקלים

      לצורך קבלת החזר בלו על סולר   

 כמאה אנשי רשות המסים בשיתוף כמאה וחמישים שוטרים פשטו לאחרונה על שלוש תחנות דלק של חברת "סונול" בנצרת ובקלנסאווה, ועל משרדים של מייצגי עוסקים החשודים בקבלה במרמה של החזרי בלו על סולר בהיקף של מאות מיליוני שקלים, זאת על ידי הפצת חשבוניות פיקטיביות.
על פי החשד, כמות גדולה מאוד של עוסקים מאזור הצפון דרשו וקיבלו בעזרת מייצגיהם החזרי בלו על סולר בעזרת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כ- 200 מיליון ₪ כשהחזרי מס הבלו שנתקבלו שלא כדין עומדים על כ- 50 מיליון ₪. נוסף על כך, העוסקים השתמשו על פי החשד בחשבוניות הפיקטיביות גם לצורך ניכוי מס תשומות וניפוח הוצאות לצרכי מס הכנסה. כפי הנראה, פעולת הנפקת החשבוניות הפיקטיביות בוצעה על ידי עובדי תחנות הדלק בשיתוף מנהלי התחנות ואחראי משמרת.
במסגרת הפעילות שנערכה, בוצעו 24 מעצרים, חולטו 5 כלי רכב ונתפסו מעל חצי מיליון ₪. החשודים יובאו בפני שופט לצורך הארכת מעצרם בהמשך היום.
ראשית הפרשה בביקורת חשבונות שגרתית של מע"מ טבריה שנערכה לפני מספר חודשים בה עלה חשד לתרמית בתחום "הישבון הסולר" בהיקפים עצומים. לאחר ניתוח הממצאים הוחלט על הקמת צוות חקירה משותף, בו היו חברים חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, חקירות מס הכנסה חיפה, יחידה מודיעינית מיוחדת של הרשות, ימ"ר צפון במשטרה, יחידת הסולר ברשות המסים ומשרדי מע"מ בנתניה, חדרה, חיפה
, עכו, נצרת וטבריה