הפדרציה הישראלית למוזיקה  

 

   

נחתם  הסכם להשמעת  מוסיקה  באוטובוסים 

 

 ההסכם הגדול ,  להשמעת מוסיקה  ברכבים של ארגון חברות ההסעה בישראל , עניין זה שכבר דובר עליו בעבר ,  והיה שנוי במחלוקת עם הפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות בע"מ , עשה טוב עם חברי  ארגון חברות ההסעה בישראל , ובסופו של דבר נקבע לחברים בארגון תעריף נוח , המאפשר לפדרציה למוסיקה ,  ולארגון חברות ההסעה בישראל ,  לברך על המוגמר  מצד אחד , ולהנעים זמירות  לנוסעים  ברכבים של ארגון חברות ההסעה בישראל מצד שני. .

אנו מביאים כאן את תוכן ההסכם כפי שנכתב ושנשלח  על ידי הפדרציה למוסיקה לחברות ההסעה.

להלן המכתב כמות שהוא כהעתק מדויק :

לכבוד חברי ארגון חברות ההסעה בישראל לידי מנהלים/  חשבים.

הנדון: הסכם בין ארגון חברות ההסעה , והפדרציה הישראלית לתקליטים לקלטות בע"מ

לאחר ניהול מו"מ ארוך נחתם  הסכם בין  הפדרציה הישראלית לתקליטים  וקלטות בע"מ  וארגון חברות ההסעה בישראל.  במסגרת ההסכם סוכם ,  כי כול חברת הסעות  אשר חברה בארגון ,  תעביר לטובת  הפדרציה תשלום בסך 70 שקלים בתוספת מע"מ עבור כול רכב הסעה אשר ברשותה.  את התשלום יש להעביר למשרדי הנהלת הארגון. בכפוף לקבלת התשלום , תנפיק הפדרציה רישיון עבור השמעה פומבית של מוסיקה ברכבי ההסעות, וכן חשבונית כדין..  חבר הארגון שלא יעמוד במועדי התשלום , ישלם על פי המחירון הרשמי של הפדרציה הישראלית  לתקליטים וקלטות בע"מ לשנת 2013 .

.כדי שהחברים  בארגון חברות ההסעה  שנקבע להם תעריף של 70 שקלים בלבד , יהיו מודעים למשמעות של התעריף שהצליחו ראשי הארגון שמריהו ארביסמן  יו"ר הארגון,  ושוקי שדה מנכ"ל ארגון חברות ההסעה בישראל . צורף  מחירון  האומר מצא את ההבדלים .  להלן  חלקים של המחירון המייצג

תעריף לרכב לשנה:  מונית 112 שקלים , מיניבוס  222 שקלים. אוטובוס עם רם קול יחד אצל הנהג 112 שקלים, 10 אוטובוסים  ראשונים  התשלום הוא 423 שקלים  לכול רכב . ...  חברה שבבעלותה   מעל 400 אוטובוסים  התעריף הוא 70 שקלים  ליחידה.

במנשר שהעביר שוקי  שדה מנכ"ל ארגון חברות ההסעה בישראל לחברי הארגון,  הוא  כותב,  כי לנוכח ההודעה של הפדרציה למוסיקה,  כי היא עומדת על פי החלטת בית המשפט ,  לגבות תשלום בעבור פעילות  מוסיקלית באוטובוסים  ובאוטובוסים זעירים, זימן הארגון את הפדרציה למוסיקה במטרה  להגיע להסדר סביר של תשלומים שיידרשו  חברי הארגון לשלם לפדרציה למוסיקה  . ההסדר המלא שהושג עם הפדרציה למוסיקה כפי שנפרםס כאן הוא השג לארגון ולחברים  והוא פותח את השנה החדשה שנת תשע"ד  ברגל ימין. השמעת מוסיקה באוטובוסים מתקבלת בציבור כדבר מובן מאליו , רק מעטים יודעים כי אין ארוחות חינם , ועל כול דבר יש מי שגובה  מחיר. בהשמעת מוסיקה באוטובוס יש משום אלמנט של הרגעה  לנהג ולנוסעים. אנשים מתעניינים מאוד בצאתם לדרך בחדשות שאותם אפשר לשמוע בארצנו כול שעה  וקיצורי חדשות כול מחצית השעה , בארץ כמו שלנו יש התעניינות בשמיעת החדשות  ובאפשרות שהנוסעים ידעו גם כשהם מתרחקים מהבית מה מתרחש ומה קורה.