הסכם קיבוצי היסטורי

באדיבות :מר מרדכי שיפמן יחסי ציבור

 

 

לראשונה  בתולדות  ענף ההסעים  נחתם  "הסכם קיבוצי"

 

במעמד יו"ר ההסתדרות החדשה אבי ניסנקורן , ויו"ר ארגון חברות ההסעה בישראל שמריהו ארביסמן , נחתם "הסכם קיבוצי ". הסכם שבא  להסדיר את  יחסי העבודה בין חברות ההסעה לנהגים. זהו הסכם היסטורי יחיד מסוגו . הסכם שמשלב את כול  סוגי ההסעות בהם נסיעות מיוחדות, נסיעות עבודה לטרנזית, ונסיעות תיירות. וקביעת מפתח  מקובל על כולם להגדרת  שעות עבודה ושכר הוגן.  

 

7 שנים התנהל מו"מ בין ההסתדרות לבין ארגון חברות ההסעה. הדבר נעשה  באמצעות משרד עו"ד תמר גולן  מתמחה ביחסי עבודה , עד שנפל הדבר.

ארגון חברות ההסעה  בישראל שמייצג  חברות הסעה פרטיים- וההסתדרות החדשה . חתמו על ההסכם מתוך רצון   להשתית בענף ההיסעים מערכת יחסי עבודה, שיבטיח  לעובדים תנאי העסקה  ראויים והוגנים. יגדיר את זכויותיהם ואת חובותיהם של העובדים ושל המעסיקים,  וימצא  פתרון לבעיות הקיימות בענף בדרך של מו"מ קיבוצי. ההסכם יחול על  המעסיקים בענף ההיסעים ולאחר הרחבה הסכם זה יכלול את כל חברות ההסעה בישראל.

 

ההסכם  יהיה בתוקף לאחר הרחבה ויחל מתאריך  01/01/2018.

 

שמריהו ארביסמן יו""ר ארגון חברות ההסעה  וכן שוקי שדה המנכ"ל    התריעו במעמד זה על כך ובתוקף כי על ההסתדרות מוטלת האחריות והחובה לבצע  את "צו ההרחבה" שהוא חלק אינטגרלי להסכם זה לא יאוחר ותוך 6 חודשים. ארביסמן הדגיש  כי החתימה על   ההסכם הקיבוצי חיזקה את מעמד ארגון חברות ההסעה  כגוף  הייצוגי היחיד  של ענף ההסעות  ארביסמן  הודה לקבוצת האנשים שהתמידו במאמצים  להביא את כול הגורמים לחתום על מסמך היסטורי זה. תודת הארגון שלוחה :

למנכ"ל שוקי שדה. עו"ד תמר גולן. עו"ד אור לוי. ערן כץ. ניסים סרוסי. שמעון אור . ירון הוברמן. ואבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה