הארגון תובע החזר מלא 

לחברות ההסעה הלא מסובסדות

העלאה ל  -  100%

 

 ארגון חברות ההסעה בישראל במסמך מפורט ומנומק היטב העביר מכתבים אל שר האוצר משה    כחלון וח"כ גפני בתאום עם עו"ד איתן צפריר אשר הארגון שכר את שירותיו לטפל בנושא זה מיני              נושאים אחרים.

 
חברות ההסעה הפרטיות בישראל מבצעות הסעות בקנה מידה ארצי של תלמידים ואנשי הוראה לבתי    ספר , מסיעים עובדים בפריפריה , מסיעים נכים ובעלי מוגבלויות ,מסיעים עובדי בתי חולים , שוטרים , חיילים בסדיר ובמילואים ,עובדי חברת חשמל  , וחברת מקורות  ועוד גורמים רבים אחרים.

 

חרף היותם מסיעי ציבור אינם מקבלים סובסידיה מהמדינה כפי שמקבלות חברות הסעה הציבוריות

 

יו"ר הארגון שמריהו ארביסמן ומנכ"ל שוקי שדה מוחים על כך ואומרים הכוונות טובות אבל הביצוע רע ותשאלו למה?

 

ממשלת ישראל אשר מתחבטת ומתלבטת בניסיון צמצום פערים בחברה שלנו היא זו שמפרה את האיזון ומרחיבה את הפערים בענף התחבורה בכך שהיא לדוגמה - העלאה בשכר נהגים בתחבורה ציבורית המסובסדת . לעומת השכר של נהגים בהסעות הפרטיות שאינן מסובסדות ,רפורמה זאת גורמת לתנועת נהגים לכוון תחבורה ציבורית ומשאירה סקטור חברות ההסעה הפרטיות בחוסר בנהגים . ועוד בכך שבעקבות רפורמה זאת חברות ציבוריות מסובסדות זכו במכרזים שמגלמים מחיר נמוך משכר חדש לנהג לשעה , והדרך היחידה על מנת למנוע בריחת נהגים מחברות ההסעה הפרטיות הוא בהשוואת שכר לנהגים בתחבורה הציבורית המסובסדת.

 

על רקע המשבר החמור המתרחש וכמענה ולו חלקי אנו ארגון חברות ההסעה בישראל נאבקים ומבקשים הישבון על הבלו לחברות הלא מסובסדות  שיעלה ל -100% כלומר ינתן פטור ממס הבלו.