בעל רישיון נהיגה עליך לדעת

 

 

 

לתשומת לב הנהגים: תקנה חדשה של משרד התחבורה אוסרת על הנהג לאחוז בטלפון קבוע או נייד בעת הנהיגה, אלא באמצעות דיבורית. כמו כן אוסרת התקנה לשלוח או לקבל מסרון (S.M.S) בעת הנהיגה. הקנס על העבירה: עד 1000 שקלים.

 

אסור לנהוג בשכרות !  שוטר רשאי לבקש מכל נהג לבצע בדיקת נשיפה לגילוי אלכוהול. אם השוטר חושד כי הנהג שיכור יכול לחייבו בבדיקת דם או שתן. סירוב להבדק יביא להעמדה לדין על עבירה של נהיגה בשיכרות.

נהיגה בשלילה. עשרות אלפי נהגים עבריינים שרישיונם נשלל ממשיכים לנהוג בכבישים ולסכן את כולנו.
על פי החוק רשאי בית משפט להטיל עונש מאסר בפועל על נהיגה בזמן פסילת רישיון. כמו כן ניתן לאסור שימוש ברכב שבו בוצעה העבירה לתקופה של עד 6 חודשים זאת, בנוסף לקנסות כבדים ופסילה ארוכה של רישיון הנהיגה. 
חשוב לזכור: נהיגה בשלילה גם לאחר הפקדת הרישיון בבית משפט - אסורה בהחלט.
 

הפקד את רישיונך הפסול - עוד היום!.

  

כל נהג וכל נוסע חייבים לחגור את חגורות הבטיחות המותקנות ברכב מלפנים ומאחור. חובה זו חלה גם על משאיות ואוטובוסים. ילדים עד גיל 3 - במושבי הבטיחות. ילדים עד גיל 8 - במושב מגביה ("בוסטר").

השבתת רכב בשל עבירות חמורות. שוטר יכול להחרים את רכבך אם בוצעה בו עבירה חמורה, ולהעמידו במגרש לתקופה של 30 יום לפחות. הוצאות האחסון והגרירה יוטלו על בעל הרכב.

בכל רכב חובה להחזיק בתא הנהג אפוד זוהר וללבוש אותו בכל יציאה מהרכב בדרך בינעירונית, ביום ובלילה (באופנוע יוחזק האפוד במקום שימצא לו).